Internetový obchod zabývající se dovozem a prodejem stevie sladké do České Republiky

KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE MALÝ DÁREK: SÁČEK SUŠENÝCH LISTŮ


Informace o stevii

Co je to Stevie a jak ji můžete používat?

Co je to Stevia? Stevia je přírodní sladidlo získané z rostlinky původně pocházející z Paraguaye zvané Stevia rebuadiana Bertoni. Tato rostlinka je přirozeně sladká.

Existuje obrovské množství přírodních sladidel, každé jedno je sladké, každé má svou typickou chuť. Například cukr chutná jinak než fruktóza, tak, jak se chuťově liší javorový sirup od medu. I Stevia se proto liší od výše jmenovaných sladidel. Abyste dosáhli u vašich jídel a nápojů požadovanou chuť, musíte se naučit, jak ji správně používat.

Proč doporučujeme používat právě Stevie?

Stevia neobsahuje žádné kalorie a téměř žádné sacharidy a proto je vhodná pro každého - i pro diabetiky a lidi na speciální dietě. Lze ji použít na pečení koláčů či zákusků bez cukru, také nápojů, polévek, salátů - zkrátka do všeho, co je slazené, prostě jí nahradíte cukr.

Jaký je první krok při používání Stevie?

Když si zakoupíte jakýkoliv produkt ze Stevie, nejprve ho ochutnejte. Zamíchejte špetku Stevie do sklenice vody a ochutnejte ji. Pak po špetka přidávejte více a více, dokud nápoj nezíská hořkou chuť. Právě kvůli této hořké chuti se třeba naučit, jak Stevie správně používat. A proto vám s tím naše webová stránka pomůže.

Co dělat, když po použití Stevie zůstane "pachuť"?

Jednoduše přidejte do vašeho jídla nebo nápoje, obsahujícího Stevie, malé monožstvím jiného přírodního sladidla (např. fruktózu, med, javorový sirup a pod.) A pachuť se ztratí. Stane se tak kvůli reakci, ke které dojde mezi Stevieho a jiným přírodním sladidlem.

Ztratí Stevia svou sladkou chuť vařením?

Ne. Molekuly Stevie se nerozpouštějí až do 200 ° C a proto s ní můžete jak vařit, tak i péct. Svou sladkou chuť si zachovává i při vysokých teplotách. (POZNÁMKA: Toto je jeden z rozdílů mezi Stevieho a umělými sladidly, které se rozpouštějí již při 70 - 80 ° C).

Co nač použít?

Na vaření a pečení doporučujeme Stevie v prášku. Rozpusťte prášek v ½ šálku vody. Malá špetka se rovná lžičce cukru. Velká špetka se rovná plné šálku cukru. Stevia ve formě tablet je skvělá do kávy a čaje (můžete ji jednoduše a pohodlně nosit u sebe v tašce nebo kabelce). Sirup ze Stevie je dobrý na vaření a pečení, i když má silnější pachuť. Je také vynikající při léčení malých říznutí, vyrážek a při podráždění žaludku (stačí přidat pár kapek do šálku vody a vypít). Průzračná tekutina Stevie (nazývaná Fluid Nova) obsahuje 20% Stevie rozpuštěné ve vodě. Má příjemnou sladkou chuť a nemá žádnou pachuť. Je vhodná na vaření a pečení a doporučujeme ji lidem, kteří nikdy předtím Stevie nepoužívali.

Co byste ještě o Stevieho měli vědět?

Když použijete Stevia prášek při pečení, koláče vám z něj nenarostou tak, jak narostou, když použijete cukr. Zvládnete to tím, že k receptu přidáte 2 špetky jedlé sody.

Těmito tlačítky podpoříte a doporučíte naše stránky ostatním uživatelům internetu. Děkujeme.

Jakou variantu stevie preferujete?

V prášku
Výsledek ankety
84
Sirup
Výsledek ankety
20
Mleté listy
Výsledek ankety
33
Tablety
Výsledek ankety
38
Je mi to jedno
Výsledek ankety
9
 

Archiv anket

Naše suché listy rostliny Stevia jsou dovezeny z Argentiny a Paraguaye, jež jsou původním a originálním místem výskytu této rostliny. Toto zmiňujeme záměrně, jelikož chceme, aby bylo tak vzato na vědomí, že tímto rostlina nepodléhá žádným genetickým variacím pro přizpůsobení se jiným půdním či klimatickým obměnám a zachovává si tak svou původní a přirozenou sladkou chuť.

KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE MALÝ DÁREK: SÁČEK SUŠENÝCH LISTŮ

 
Přehled kontaktů:

Email:
Web: Stevie sladká
© Stevie sladká

Navigace:
Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.

Více referencí naleznete samozřejmě na webu TAOX - webdesign, webmarketing.